Regenerační a relaxační masáže
DOVOLENÁ OD 22.12.2024- 12.1.2025
100% přírodní oleje
Jelikož mám osobní zkušenost s alergickou reakcí na masážní olej s přidávanými silicemi jiné značky, tak výběr zvažuji velmi opatrně. S těmito značkami masíruji bez žádné alergické reakce a proto ji s klidným srdcem můžu používat i na vás. V případě, že byste chtěli použít třeba svůj vyzkoušený masážní olej, vezměte si svůj. Po vyzkoušení na mé ruce v případě, že nevznikne alergická reakce, vás namasíruji vaším olejíčkem.
Příjemné prostředí
Masáže Shanti
Monika Krásová
obecní úřad
Horní Ředice 101
534 01 Holice
Rezervace na tel. č. 724 906 860 monny.shanti@seznam.cz
Pracovní doba dle domluvy - možno i o víkendu
Nabízím regenerační masáže, odpočinek v podobě relaxačních masáží a poslech nejen Tibetských mís v podobě meditací.
Regenerační masáž
Masáží posílíme imunitu a snížíme únavu.
Kombinace tlaku tření působím na záda nebo jinou část těla podle výběru masírovaného klienta. Klasickou regenerační masáž mohu doplnit i různými masážními pomůckami např. gelové baňky, gumové masážní míčky.
Během masáže se energeticky napojuji na každého klienta zvlášť a proto i masáž bude jiná než u ostatních klientů. Protože každé tělo potřebuje jinou péči a regeneraci. Zvýšeným prokrvením podporujeme regeneraci svalů po zátěži a zlepšíme tím svalovou výkonnost.
Po masáži je vhodné relaxovat ještě aspoň tři hodinky a vyhnout se zvýšené fyzické aktivitě. Zároveň doporučuji zvýšit přísun tekutin. Nejlépe čistou pramenitou vodu pro kvalitní odvod odpadních látek z mezibuněčného prostoru a jejich vyplavení z organismu.
Masáže se neprovádí u :
- vysokých teplot
- rýmy
- infekčního onemocnění
- zánětlivého a onkologického onemocnění
- těsně po jídle
- závažnější krvácivé stavy - Leukémie, Hemofilie
- v podnapilém stavu nebo návykových látek
- deprese a schizofrenie
- těsně po operaci
- v době těhotenství a šestinedělí
- v délce užívání ATB a po dobu 14 dní po dobrání ATB / antibiotika /
- Relaxační masáž s vesmírnou energií
Velmi jemná relaxační masáž s proudící energií skrze ruce a působící přesně tam, kde je vaše energie oslabena. K uvolnění celého těla i duše. Tato energie také uvolňuje toxické látky a posiluje organismus.
Masáž je velmi účinná a síla proudění závisí na přijímajícím člověku. Harmonizuje psychické, emocionální a fyzické zdraví a podporuje samo léčitelské schopnosti organismu.
Upozorňuji, že se nemasírují intimní části. Komu nevadí jemné dotyky a chtějí se jen zrelaxovat, má možnost využít této masáže.
Masíruje se postupně celé tělo od šíje po plosky nohou i ze předu po obličej. Intimní části jsou přikryté a nemasírují se.
Masáž baňkami
S baňkami proti bolestem zad, migréně i celulitidě - odborně nazývaná vakuoterapie
Pro koho je baňkování určené?
Baňkování je vhodnou léčebnou metodou pro všechny, kterým nepomáhají klasické rehabilitační procedury a mají výše zmíněné problémy. Přestože baňkování podstupují ve většině případů ženy, je tato masáž úplně stejně vhodná i pro muže. Kvůli tomu, že baňkování je občas bolestivé a tvoří se po něm mírné krevní výrony (modřiny či tzv. cucfleky), tak má ale určitá omezení pro ty, kteří ho chtějí podstoupit.
Baňkování není vhodné :
- pro lidi s onemocněním krve - trombóza, srážlivost, hemofilie
- na otevřené či hnisající rány
- na křečové žíly, gangrény či na kůži spálenou od slunce
- pro lidi s poruchami srdečního rytmu
- pro těhotné ženy
- pro hodně vyčerpané osoby
Při baňkování se používají speciální skleněné, plastové, gumové či silikonové baňky. Aby došlo k onomu intenzivnímu prokrvení masírovaného místa, je nutné nechat baňky přichycené asi 15-20 minut. V průběhu této doby byste měli cítit, jak se svalstvo prokrvuje a postupně uvolňuje. Předem však musíte počítat s tím, že tato metoda má za následek malé modřiny, které jsou ale žádoucí. Ale nemusí tak být.
Antistresová masáž
Jedná se o velmi příjemnou masáž. Ulevuje od napětí a každodenního stresu. Má vliv nejen na fyzickou, ale i na mentální úroveň. Problematickou partií je krční páteř, která trpí nedostatkem pohybu v kombinaci dlouhodobě strnulou polohou hlavy. Masírují se body na horní části zad, šíji, pažích, hlavy a obličeje. Masáž ulevuje od mírné bolesti hlavy, navozuje klidnější spánek, povolí svalstvo vlasové pokožky a podporuje činnost nervového systému.
Nedoporučuje se při:
- infekčním onemocnění a horečce
- při vysokém a nízkém krevním tlaku
- nádorovém onemocnění
- těsně po operaci nebo úrazu
- epilepsie a schizofrenie
Těhotenská masáž
V těhotenství dochází ke zvýšeným požadavkům na organismus ženy po fyzické i psychické stránce. Těhotná žena prožívá velmi intenzivní emoce, současně narůstá zátěž oběhového systému i jednotlivých orgánů. V tomto období klade rostoucí těhotná děloha zvýšené požadavky na svaly, šlachy a vazy a narůstá tlak na bederní oblast páteře. Odtud se problémy přenášejí na hrudní část páteře, šíji a dolní končetiny. Bolestivost se pak projevuje v místech skloubení - na přechodu bederní a křížové oblasti páteře a v místě tzv. SI kloubu.
Proč je těhotenská masáž prospěšná?
Masáž podpoří vaši tělesnou i duševní kondici. Díky tomu pozitivně ovlivní zdraví nenarozeného miminka. Navíc je pro vás velmi příjemná. Liší se zejména intenzitou. Masáž těhotné ženy je jemná, relaxační, využívá se menší tlak. Masíruje se celou dlaní či spojenými prsty.
Pravidelná masáž může usnadnit nejen průběh těhotenství, ale i porodu. Zkvalitňuje noční spánek, podpoří krevní oběh váš i vašeho plodu. sníží zadržování vody, zlepší držení těla. Příjemnou masáž si dopřejte alespoň jednou měsíčně.
V jakém období těhotenství na masáž nechodit?
S vyjímkou prvního trimestru ( po 12 týdnu těhotenství ) je možná i odborná masáž v průběhu těhotenství. Při bezproblémovém těhotenství můžete službu využívat bez obav. Pokud se cítíte dobře po psychické i fyzické stránce, nic nebrání tomu, abyste si masáž dopřála. V opačném případě je na místě poradit se s lékařem.
Při onkologickém onemocnění, bolesti zad, rýmě, nevolnosti, zvracení, průjmu, nachlazení a horečce, křečových žil, ale i žilních a cévních zánětu, odřenin, popálenin, otevřených ran, ekzémů a dalších kožních vad není vhodná masáž.
Jaké přípravky se při masírovaní používají?
Volbou je kokosový olej, kterým si můžete při kojení potírat bradavky místo krému. Slunečnicový, mandlový, olivový či jojobový olej (kapalný vosk).
Jak se masáž v těhotenství provádí?
S vypodloženou hlavou a pokrčené nohy ležíte v poloze na boku, která je pro vás, těhotné ženy nejpříjemnější. Tělo máte zakryté a odkrývá se vždy jen ta část, která se masíruje. Masáž začíná u nohou jemnými, pomalými a dlouhými tahy přes záda až na ruce. Šíje, chodidla a kotníky se masírují zvlášť jemně. S relaxační hudbou si dopřejete blahodárnou masáž. Doporučená délka masáže je 45-60 minut.
Masáž lávovými kameny
Lávový kámen v sobě nese silnou energii sopky, čímž nám dodává energii, vitalitu a podporuje hojení. Láva nám dodává sebedůvěru, rozvíjí fantazii a podporuje logické myšlení. Potlačuje negativní energii a posiluje energii pozitivní.
Masáž lávovými kameny je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se za pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje.
Teplo kamenů působí přes energetická centra v našem těle, které vedou od konečky prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla.. Tok energie se obnoví a vy se uvolníte. Odplaví z těla toxiny a stres, začne detoxikační proces a dochází tak k celkové regeneraci těla. Horký tlak kamenů uvolní křeče, bolest a ztuhlost svalů. Zlepšuje krevní oběh, posiluje imunitní systém a navozuje lepší spánek.
Thajská masáž plosky nohou
Thajská masáž nohou zahrnuje masážní hmaty prováděné na chodidlech a spodní části dolních končetin, jejímž cílem je stimulace vnitřních orgánů přes reflexní body a uvolnění energetických linií k harmonizaci toku energie tělem. Má velmi relaxační účinek a působí příznivě na psychiku a odbourání stresu.
Nejedná se o klasickou reflexologii s diagnostikou a následnou cílenou terapií, ale o masáž podporující normální tělesné funkce a tím navození pocitu pohody a zachování tělesného zdraví. Masážní techniky jsou zaměřeny na obecnou stimulaci reflexních bodů chodidel, na obecné uvolnění vnitřních orgánů a na podporu volného toku energie.
Thajská masáž plosek nohou je rozdělena na olejovou část, reflexní s použitím tradiční thajské dřevěné tyčinky a protahovací. Masáž nevyžaduje zvláštní fyzickou námahu a provádí se na masážním stole, kdy ležíte na zádech s podepřenou hlavou a podloženými nohy.
Moxování
Jak a kde pomáhá moxování
Cítíte se promrzlí, unavení a s bolavými zády? Stůně u Vás celá rodina?
Pak byste v rámci terapie čínské medicíny měli zvolit metodu moxování, neboli požehování pelyňkem. Jednou z nejpříjemnějších terapií z oblasti tradiční čínské medicíny, které pomáhají našemu zdravému tělu a duchu.
Tisíce let stará metoda má za úkol prohřát tělo, prokrvit svalovou tkáň a rozhýbat energii. Prohřívají se akupunkturní body. Z hlediska moderní medicíny má moxování pozitivní účinky na imunitní systém, podporu regenerace organizmu, normalizaci vegetativních funkcí, podporu trávicího systému a účinně pomáhá zrelaxovat celé tělo. Dým, který při hoření vzniká má baktericidní účinky.
Moxování se z pohledu čínské medicíny nejčastěji indikuje při tzv. obrazu nedostatku yangu, neboť právě yang tělo zahřívá a udržuje na správné tělesné teplotě. Moxa se dále nejčastěji používá při onemocněních způsobených chladem, jako jsou např. : chronické onemocnění dýchacích cest, poruchy trávicího traktu, urologické a gynekologické nemoci, revmatické a degenerativní onemocnění kloubů, depresí, vyčerpání a chronické únavy.
Jak moxování probíhá?
Při samotné aplikaci se obvykle využívá nepřímého prohřívání pelyňkovou cigaretou, kdy smotkem z pelyňku prohříváme danou část lidského těla ze vzdálenosti pár centimetrů od kůže. Aplikace by neměla pálit, měly byste pociťovat příjemné prohřátí dané oblasti. Mezi nejčastěji moxované oblasti se využívají body na dráze ledvin, žaludku, oblast bederní páteře a podbřišku. Moxování je vhodné pro všechny věkové kategorie.
KONTRINDIKACE
V těhotenství, horečka, vysoký krevní tlak
Dle starých čínských textů má moxa pozitivní vliv pro zachování zdraví a vitality do vysokého věku.
Autor: Aneta Gutwirtová
Kineziotaping
Tejpování - moderní metoda pro podporu těla a úlevy od bolesti.Tejpování může pomoci s bolestmi zad, kolenními problémy, sportovními zraněními. Kouzlo kineziologického tejpu tedy spočívá zejména v materiálu, ze kterého je vyroben. Tuto elastickou pásku je možné nejen natáhnout, ale následně také vrátit do původního rozměru. Navíc nedráždí pokožku, nevyvolává přecitlivělost a je voděodolná. Její aplikace tedy nebrání běžné denní hygieně, plavání ani provozování různých sportovních činností.
Kineziologická páska odpovídá svou elasticitou a tloušťkou lidské kůži. Díky tomu dochází k vytváření efektu oživování kůže přes její povrch. Po jakémkoliv traumatu ve tkáních lidského těla probíhá zánětlivá reakce. Vzniká lokální otok, který způsobuje nárůst tlaku. Právě kvůli zvýšenému tlaku je narušen krevní oběh a zpomalen tok lymfy, což mimo jiné aktivuje receptory bolesti. Tejpování způsobuje velmi rychlé pominutí tlaku, díky čemuž je krevní a lymfatický oběh znovu obnoven. Také pociťovaná bolest rychle mizí.
Využití tejpů je od doléčování úrazů či redukování zánětů přes řešení městnání tekutin, jakými mohou být edémy nebo modřiny, korekci vadného držení těla, ošetřování poškození způsobených přetížením, jako je na příklad tenisový loket, až po neuro-reflexivní ovlivňování při bolestech hlavy. Správným používáním technik tejpů tak můžete nejen ulevit svalům od napětí, stabilizovat klouby, podpořit vazy a šlachy, snížit otok či urychlit hojení, ale i zmírnit nebo zcela odstranit bolest.
Tibetská zvuková masáž
Tibetské zpívající misky jsou magické nástroje s uklidňujícím zvukem, který může doprovázet modlitby, rituály, obřady, meditace a relaxaci. Jednotný zvuk napomáhá vstoupit do stavů, které přispívají k meditativnímu uvědomění, uklidnění nervového systému a hlubokému odpočinku pro tělo a mysl. Harmonický zvuk tibetských mís navozuje hlubokou relaxaci obou mozkových hemisfér.
Zvonkohry Koshi, nebo také jak se jim říká Nebeské zvonečky Koshi jsou naprosto jedinečné nástroje, vydávající jemné a harmonizující zvuky. Jsou známy tím, že jejich zvuky jsou nesmírně blahodárné.
Tibetské činely mají vysokofrekvenční zvuk a jsou zvláště účinné v oblasti hlavy. Zvuk činely přináší jasnost a ostražitost, proto se často používají k ukončení nebo zahájení meditace. Ve Feng-Shui se činely používají k čištění energie místnosti, díky vysokofrekvenčnímu zvuku.
Šamanský buben má léčivé účinky na mnoha úrovních. Jeho zvuk a silné vibrace vás mohou očistit, uvolnit mysl i emoce, uzemnit se. Bubnování pomáhá harmonizovat energetický systém a obnovit rovnováhu.
Deštné hole (podobné harmonizačním deštným sloupům) používali už staré indiánské kmeny k přivolávání deště. Harmonizační sloup působí blahodárně na srdce i mysl člověka, kdy zvuk padajících kapek "odplavuje" nežádoucí emoce, uvolňuje napětí a uvádí do hlubokého stavu klidu.
Léčivé alikvótní tóny zvonků přinášejí hluboký, harmonizující účinek, uvolnění a radost. Navozují příjemnou atmosféru. Účinky těchto mistrovských nástrojů jsou velice prospěšné. Mají zklidňující efekt a pomáhají uvolnit stres.
Vibrace gongu vstupují do těla, snižují napětí, uvolňují mysl i tělo. Hluboké uvolnění těla přispívá k rozpouštění a odstraňování bloků v těle. Zlepšuje se lymfatický tok, zrychluje se krevní oběh a aktivizuje se nervový systém. Dochází k detoxikaci organismu: "nalepený buňkový odpad" se může prostřednictvím vibrace uvolnit do systému a odejít z těla ven.
Autotrakční lehátko
Proč obrácená poloha?
V případě vertikálního lidského krevního oběhu hraje velkou roli zemská přitažlivost, která pod rovinou srdce postihuje zejména žilní systém. Žilní krev je směrem k plicím a srdci hnána hlavně svalovými stahy stlačujícími žíly. U přírodního člověka pracujícího tělesně, takové řešení plně dostačuje, u člověka civilizovaného, vedoucího převážně sedavý způsob života, jsou tyto svalové stahy nedostatečné. To vede k nahromadění žilní krve v dolních končetinách a zejména v břišní krajině, kde krev stagnuje v břišních orgánech, což narušuje jejich dobrou funkci. U civilizovaného člověka pracujícího převážně hlavou, může být podobnými problémy zatížena i ta část oběhu krve tepenné, která se nachází nad rovinou srdeční a okysličenou krví zásobuje mozek. Vzpřímená poloha je také příčinou posunutí vnitřních orgánů (poklesu žaludku, střev...), což vede k funkčním poruchám. Proto například i jogíni zcela logicky kladou velký důraz na obrácené polohy, které umožňují takřka okamžitě odstranit nevýhody vzpřímeného postoje.
Autotrakční lehátko má příznivé účinky na celou řadu částí lidského těla.
- Nejvhodnější doba pro aplikaci AL je večer před spaním, kdy uvolnění páteře přetrvává až do rána. Žádné aplikace na AL se neprovádí "násilím", tzn. přes nepříjemné a bolestivé stavy. Čím je poloha na lehátku příjemnější, tím je hlubší stav relaxace a uvolnění a tím je větší účinnost obrácené polohy.
- V poloze rovnovážné dochází k odlehčení celého těla - "stavu beztíže". Už tato poloha má blahodárné účinky.
- V obrácených polohách nesetrváváme déle než je nám příjemné. V polohách mírně šikmých setrváme cca od 1 min. do 3 min.(po adaptaci organismu), v polohách více šikmých ( 30 stupňů a více) a kolmých do 1 min. Za tuto dobu se tělo dostatečně natáhne a kloubní spoje rozvolní. Potom se vrátíme do polohy rovnovážné, ve které zůstaneme cca 5 - 8 min. V této poloze natažení a uvolnění těla přetrvává i když intenzita tahu je snížena na minimum. Takto jsou zachovány veškeré blahodárné účinky obrácené polohy, aniž bychom museli zvyšovat dobu setrvávání v obrácené poloze. Tento postup můžeme během jedné aplikace podle vlastní snášenlivosti opakovat 2x.
- Při různých bolestech a nepříjemných pocitech se ihned vrátíme zpět do polohy rovnovážné, ve které necháme tyto průvodní jevy odeznít. Při větších průvodních potížích volíme úhel sklonu lehátka co nejmenší střídavě s polohou rovnovážnou a zvyšujeme ho postupně podle adaptace organismu.
- Při návratu ze šikmé polohy do polohy výchozí zůstaneme několik minut (2-3) v poloze rovnovážné.
- Frekvenci a intenzitu používání AL si každý volí individuálně podle vlastní snášenlivosti. Doporučuje se 1x denně večer před spaním. Zpočátku je vhodné volit menší úhel hlavou dolů. Po adaptaci volit úhel lehátka na stavitelný doraz. U lidí starých a nemocných se doporučuje začít s polohou rovnovážnou střídavě s polohou šikmou do cca 5° - 10° hlavou dolů.
Používání AL podle těchto zásad je bezpečné a značně efektivní.
Použití autotrakčního lehátka se nedoporučuje pro lidi s následujícími lékařskými diagnózami:
- vážné srdeční onemocnění (těžší stavy po infarktu myokardu, těžké vrozené srdeční vady),
- stavy po mozkové mrtvici,
- při bolestech hlavy po zánětu mozkových blan,
- při výduti mozku,
- zelený zákal oční,
- akutní stavy po zlomeninách obratlových těl,
- totální endoprotézy kyčlí a kolen,
- po čerstvých operacích plotének páteře,
- při hemofilii,
- při těžké cukrovce,
- stavy po operaci lebky,
- stavy po vysoké amputaci jedné dolní končetiny,
- těžké psychotické stavy (stavy nepříčetnosti apod.),
- trvale vysoký krevní tlak,
- nadměrně zvýšená činnost štítné žlázy,
- vážná vnitřní onemocnění (např. kolagenozy, akutní záněty a další dle lékaře).
U lidí vážně nemocných nebo trpících různými vážnými zdravotními problémy musí vhodnost cvičení na AL a jeho aplikaci doporučit ošetřující lékař. Tito lidé by AL neměli bez doporučení lékaře používat.
Pokud se používáním AL při léčbě bolesti prohlubují, nedoporučuje se pacientům k léčbě nadále používat AL bez konzultace s lékařem.
Prim. MUDr. Jan MIKLÁNEK
ordinace (ke dni 1. 6. 91): Jabloňová 2992, Praha 10
Více informací najdete na https://www.lehatko.cz/ucinky/</p>
ANTICELULITIDNÍ MASÁŽ SE ZÁBALEM A GALVANICKOU ŽEHLIČKOU
Co je vlastně celulitida neboli celulita
Celulitida je lokální metabolická porucha podkožní tkáně způsobená zejména lymfatickými změnami. Jde spíše o estetický problém týkající se až 90 % žen (vzácně i mužů), a to bez ohledu na tělesnou hmotnost. Typicky bývá lokalizovaná na stehnech, hýždích a bocích, méně často pak celulitida na břiše a pažích. Proč vzniká, jaká má stádia a jak s ní lze bojovat? Jedná se o důsledek poruchy krevní a lymfatické mikrocirkulace ve tkáni. Její zhoršování nás ale může upozornit na jiné zdravotní problémy - např na chronickou žilní nedostatečnost a riziko vzniku varixů. Nejčastěji se tento zvrásněný povrch pokožky objevuje v místech, kde se nejhojněji ukládá tuk. Vyšší výskyt celulitidy bývá v období dospívání, v těhotenství či během a po menopauze.
Krémy, gely a olejíčky proti celulitidě
Speciální kosmetické přípravky proti pomerančové kůži by měly pouze doplňovat zdravý životní styl a další techniky boje proti celulitidě. Existuje jich celá řada, přičemž některé z nich obsahují látky (např. kofein), které zlepšují prokrvení kůže a tím pomáhají celulitidu efektivně redukovat.
Doplňky stravy a bylinky proti celulitidě
Redukovat celulitidu mohou i různé doplňky stravy, které pomáhají vyplavit přebytečnou vodu z těla. Vhodné jsou např. listy pampelišky, pýr, květ vřesu, kopřiva nebo svízel syřišťový. Mezi podpůrné doplňky stravy patří např. zinek, který v těle podporuje tvorbu kolagenu. Dále mohou být nápomocné vitamíny A, D, C, E a B-komplex.
Můžete se těšit na peeling stehen a hýždí, masáž a zábal s přípravky na zpevnění pokožky a odbourání podkožního tuku.
Jako bonus na závěr přežehlením galvanickou žehličkou. Tato masáž je na 90 minut.
Můžete si zvolit anticelulitidní masáž bez galvanické žehličky v délce 60 minut.